פרוטוקול הנהגה בית ספרית ישיבה מיום ה 6.3.17

פרוטוקול הנהגה בית ספרית ישיבה מיום ה 6.3.17

נוכחים: זהבית גולדמן מנהלת בית הספר
נציגי ועד שכבת ט': יעל גוטר. אדיר יצחק, חביבה חורב, לילך בן-ארצי לוי (נעדרו מהישיבה)
נציגי ועד שכבת י': איריס חן, מני אליגון, ורד בן-ארצי. אלי פדלון (נעדר מהישיבה)
נציגי ועד שכבת יא': חני חיימוב. שלומי לויים, נועה פרץ, עמוס בן דוד (נעדרו מהישיבה)
נציגי ועד שכבת יב': דורון בן ארצי, כרמלה נורוזי. מאיה אדרי, דינה טייב (נעדרו מהישיבה)

עדכונים מאת הגב' זהבית גולדמן מנהלת בית הספר

• שכבת י"ב – החלו הכנות לקראת סופשנה (תחילת הכנות למסיבת סיום וצילומי ספר מחזור). תלמידי השכבה חשים באווירת סיום וקיימת היעדרות ניכרת של תלמידים משיעורים. ע"פ חוזר מנכ"ל התלמידים נדרשים להגיע לכל השיעורים כסדרם, ובעת הערכת הישגיהם יש לקחת בחשבון את היעדרויותיהם. תלמיד שנעדר מ-30% ומעלה משעות ההוראה בפועל במקצוע לא יקבל ציון סופי במקצוע זה. לפיכך יינקטו פעולות המחייבות נוכחות בשעות הלימודים על מנת לשמור על רצף לימודי.

• סיום כל ערבי מגמות האומנויות – ערבי מגמות מחול, מוסיקה ותאטרון הסתיימו בהצלחה גדולה. מאחר והפסידו לימודים במהלך התקופה האחרונה, נערכים בבית הספר להשלמת חומרי הלימוד לכל תלמידי המגמות הייחודיות.
ערבי סיום של מגמת הקולנוע יתקיימו לקראת סופשנה.

• תלמידי מגמת רובוטיקה השתתפו בתחרות ארצית של רחפנים במסגרתה נדרשו לבנות רחפן והגיעו למקום השלישי. תלמידי המגמה שיתפו בפרויקט תלמיד מכיתת החינוך המיוחד ועברו תהליך מדהים כשחונך אותם בוגר לשעבר ממגמת רובוטיקה בבליך.
ניתן לצפות בכתבה כאן

• יום הפאי – בתחרות זכירת הספרות של המספר פאי ענבל הכט תלמידת יא 8 שברה את שיא בליך כשלפה מזכרונה 1051 ספרות. ניתן לצפות כאן בכתבה ששודרה בערוץ 2

• אירועי ונדליזם בשטח בית הספר – לאחרונה אירעו שוב מספר אירועי ונדליזם בשטח בית הספר. האירועים הובאו לידיעת וועד ההורים וטופלו בחומרה ע"פ תקנון בית הספר וחוזר מנכ"ל .

• משלחת בעקבות שורשיו של העם היהודי בספרד – התקבל אישור להוצאת משלחת תלמידים לספרד. מטרת המשלחת לפרוש בפני התלמידים את השורשים וההיסטוריה המפוארת של יהודי ספרד וגירושם. כרגע מגבשים את הפרטים.

סיכום הישיבה ועדכון וועדות ביצוע:
ספריית בי"הס – בהמשך למטרתנו למצב את הספריה כמקום חי, עדכני ורלוונטי, התחלנו במסורת הרצאות העשרה לקהל הרחב בספריית בית הספר. בהרצאה הראשונה שהייתה מוצלחת מאד התארח עוזי עילם, לשעבר יו"ר הועדה לאנרגיה אטומית, לוחם ומפקד, מדען, וכיום סופר ואיש עסקים. אנחנו מזמינים את ציבור ההורים, התלמידים והמורים להצטרף להרצאה הבאה בתאריך 27.3.17 בשעה 19:00 בה נארח את עו"ד דן שינמן, מגדולי הסניגורים הפליליים בישראל, מחבר הספר הסנגור הוא יעסוק בשאלה: עד כמה צריך הסניגור לדעת את האמת ולחתור אליה. הכניסה חופשית באמצעות הרשמה מראש כאן

ועדת אירועים – שבוע אהבת הארץ – ביום ההורים שיתקיים בתאריך 30.3.17 יתקיים יריד חקלאות כפי שהיה לפני שנתיים. ביריד ישתתפו חקלאים עצמאים וימכרו פירות, ירקות, דבש, שמן זית ועוד.

ועדת תקנון בית ספר– תיקבע ישיבה משותפת עם צוות בית הספר בנושא.

וועדת טיולים – תתכנס לקראת סופשנה בעבור המכרזים לשנה הבאה

• וועדות שטרם התכנסו, מתבקשות להתכנס בהקדם ולעדכן בפעילות.
• פרוטוקול הישיבות יפורסם באתר בי"ס, וניתן להעביר אותו להורים בוועד השכבתי וועדי הכיתות.
• חברי הוועדות השונות ייקבעו פגישות עבודה בהקדם על מנת לקדם את הפעילויות השונות שבאחריותן. יש להציג בישיבת וועד הבאה התקדמות בכל נושא.
• ישיבות קבועות - נקבעו פגישות ועד קבועות עד סוף שנה. קיימת חובת נוכחות בישיבות אלו.
• נושאים לדיון בישיבות וועד – לקראת כל ישיבת וועד מוסדי, יעבירו חברי הוועד המעוניינים את הנושאים הרלוונטים מבחינתם.
• הישיבה הבאה תתקיים בתאריך 7.5.17

בהצלחה!

קבצים מצורפים: